• Beseda s p. Martinom Kellenbergerom

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Beseda s p. Martinom Kellenbergerom.

Dňa 25.10. 2022 v utorok, navštívil našu základnú školu ZŠ Hlboká akademický maliar, grafik a ilustrátor pre deti a dospelých pán Martin Kellenberger. Žiaci zo 4.A a 4.B sa zúčastnili besedy na tému Ilustrácia v živote deti. Predstavil nám svoje významné práce a oboznámil nás so svojou tvorbou. Zároveň pripravil pre deti výstávku kníh s jeho ilustráciami. Beseda bola veľmi zaujímavá. V záver žiaci položili pánovi ilustrátorovi niekoľko otázok a boli veľmi radi, že spoznali ďalšieho významného človeka z oblasti detskej tvorby. Už teraz sa tešíme na ďalšie príjemné akcie s významnými osobnosťami.

• Tekvicová paráda

• Počas budúceho víkendu (22. - 23.10.2022) vytvorte doma, spolu s deťmi, originálne tekvice.

V pondelok 24.10.2022 ich môžete priniesť do školy. Na vrátnici napíšte na lístok meno a triedu dieťaťa
            a prilepte ho na tekvicu. My lístok vymeníme za číslo a pripravíme pre Vás výstavu originálnych výtvorov.

Spoločne budeme hlasovať o najkrajšej tekvici tejto jesene. :-)

• Kinderwerskstadt

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Kinderwerskstadt.

Uplynulý týždeň od 2.10. do 7.10.2022 sa opäť konala Kinderwerkstatt vo Veľkej Lomnici pod záštitou Karpatskonemeckého spolku. Účasť našej školy na tejto akcii je už tradíciou, a tak tomu bolo aj teraz. Projektu „KINDERWERKSTATT“, ktorý bol vedený v nemeckom jazyku, sa zúčastnili piati žiaci 5. B triedy. V projekte sa kládol dôraz na individuálnu aj skupinovú prácu detí a ich predstavy pri dramatickej tvorbe, kreatívnej tvorbe a výtvarnej práci. Pri tom všetkom sa mohli zdokonaliť v nemeckom jazyku. Celý projekt viedol umelec a zároveň Karpatský Nemec Helmut Bistika z Medzeva, ktorý má bohaté skúsenosti s prácou s deťmi, nekonečnú fantáziu a trpezlivosť, za čo mu patrí obrovská vďaka. Tohtoročná téma bola “Bühne-Kostüm-Theater”. Program nám spestrili aj výlety do Popradu, Tatranskej Lomnice a Kežmarku. S deťmi sa už teraz tešíme na ďalší ročník Kinderwerkstatt!

• ŠKOLSKÝ MERCH JE SPÄŤ!

• Tričká, mikiny, šiltovky a ďalšie produkty nájdete na špeciálnom eshope našej školy, kde máte časovo obmedzenú možnosť zakúpiť si školské oblečenie, a to až do 16. októbra 2022.

Pozor, 17. októbra 2022 sa eshop uzavrie, všetky objednávky sa vyrobia naraz a doručené budú do 30. októbra 2022.

Ďalšie objednávky po tomto termíne už nebudú možné, tak nepremárnite svoju šancu a objednajte si svoj kúsok ešte dnes!

• Predstavenie Kocúr v čižmách

• Predstavenie Kocúr v čižmách prinieslo žiakom 1. - 3. ročníkov  krásnu myšlienku šikovnosti, odvahy a pomoci priateľovi. Kocúr v čižmách ukázal deťom ako si treba veriť, ako sa netreba v živote vzdávať a aké sú dôležité medziľudské vzťahy.