• KOMPARO

• Vážení rodičia,

tento školský rok absolvujú žiaci 9. ročníka celoštátne Testovanie 9. Mnohí žiaci nemajú s podobnými testami dosť skúseností. Spoločnosť EXAM testing preto každý rok ponúka žiakom jedinečnú možnosť vyskúšať si testy podobné tým, ktoré ich čakajú.

Ak sa vaše dieťa zároveň pripravuje na prijímacie skúšky, určite vám záleží na tom, aby sa dostalo na dobrú strednú školu, ktorá mu zabezpečí lepšiu budúcnosť. Stredné školy zohľadňujú v prijímacom konaní aj výsledky Testovania 9. Ak hľadáte spôsob, ako svojmu dieťaťu pomôcť priblížiť sa k vytúženým výsledkom, práve testovanie KOMPARO je vynikajúcou voľbou.

Najbližšie cvičné testovanie KOMPARO pre deviatakov sa uskutoční už 9. novembra. Každý účastník dostane podrobnú informáciu o svojich výsledkoch. Dozvie sa, ako je na tom v porovnaní s rovesníkmi z celého Slovenska, ktoré typy úloh mu robia problémy a ktoré učivo si ešte musí zopakovať. Táto analýza sa stane akýmsi kompasom, ktorý pomôže účastníkom nájsť smer, ktorým by sa mali vydať na ďalšej ceste za úspechom.

Organizátorom testovania KOMPARO je spoločnosť EXAM testing, ktorá sa profesionálne venuje testovaniu žiakov už 30. rok a má na túto činnosť potrebné povolenia.

• Exkurzia na hrad Beckov a farmu v Lubine

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia na hrad Beckov a farmu v Lubine.

Žiaci 4.B, 7.A a 7.B navštívili dňa 17.10.2023 hrad Beckov a farmu v Lubine. Zrúcaninou hradu žiakov sprevádzal sprievodca, ktorý im pútavo a humorne porozprával o histórii hradu a o každodennom živote vrcholného stredoveku. Na farme v Lubine mali žiaci príležitosť pozorovať, hladkať a kŕmiť mini a maxi hospodárske zvieratá - kozy, ovce, sliepky, králiky, kačky, husi a iné zvieratá. Dozvedeli sa o spôsobe života kengúr pochádzajúcich z Tasmánie, zistili, že lamy alpaky majú veľmi hebkú vlnu a nazreli aj do klietky s andulkami. Veríme, že si žiaci odniesli z výletu pekné zážitky a nové poznatky.

• Kinderwerkstatt vo Veľkej Lomnici

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Kinderwerkstatt vo Veľkej Lomnici.

V dňoch 1. - 6.10. sa vybraní žiaci V.B zúčastnili projektu "Kinderwerkstatt" vo Veľkej Lomnici. Tento projekt každoročne usporadúva Karpatskonemecký spolok. Témou tohtoročného "Kinderwerkstattu" bolo "Der Wald und seine Geheimnisse", teda "Les a jeho tajomstvá". Žiaci sa pod vedením umelca Helmuta Bistika venovali tejto téme prostredníctvom rôznych kreatívno-umeleckých aktivít. Po intenzívnej doobednej práci si žiaci oddýchli počas rôznych výletov realizovaných v okolí mesta.

• Pinocchio u nás v škole

• Hudobná rozprávka Pinocchio, ako prostriedok na rozvoj dieťaťa, priniesla deťom poznanie, že klamať sa nevypláca a chyby nás učia správne sa rozhodovať. Učenie sa razom stalo krásnym  umeleckým zážitkom.

• Exkurzia na Kariéra Expo

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia na Kariéra Expo.

Včera sa žiaci 8.C zúčastnili exkurzie na Kariéra Expo, kde mali príležitosť informovať sa o možnostiach budúcej práce/brigády u rôznych zaujímavých zamestnávateľov,  mohli si vyskúšať rôzne nové technológie či okúsiť záťaž policajného vybavenia. Žiaci sa dozvedeli veľa podnetných informácií a mnohí si tak ujasnili, ktorým smerom by sa chceli uberať pri výbere strednej školy či prvej brigády. Veríme, že pre žiakov bol priamy kontakt so zamestnávateľmi zaujímavý a získali tak iný pohľad na prezentované spoločnosti.

• Európsky deň športu aj na našej škole

• Európsky deň športu aj na našej škole! V dňoch 10.10.2023 (prvý stupeň) a 11.10.2023 (druhý stupeň) predvedú naši žiaci svoje športové zručnosti v rôznych disciplínach. Príďte oblečení športovo.

• Naši žiaci na filmovom predstavení v Goetheho inštitúte

• Žiaci 6. B a 7. B navštívili dňa 4. 10. 2023 Goetheho inštitút, ktorý za finančnej podpory nemeckej ambasády na Slovensku umožnil premietanie filmu v nemeckom jazyku „Alfons Smoliar: Konečne školský výlet!“ ako „Ozveny CINEDU 2023” v nádväznosti na festival pre deti a mládež Cinedu.

Naši žiaci si mohli pozrieť film o Alfonsonovi, ktorého na školskom výlete čakajú nemalé skúšky odvahy a charakteru. Je to komédia o zmysle priateľstva, ktorá na našich žiakov veľmi zapôsobila a priniesla smiech i poučenie, že v núdzi poznáš priateľa i charakter človeka.

• iBobor

• Vyhlásili sme termín konania súťaže iBobor v školskom roku 2023/24:  6.-10. novembra 2023

Viac po prihlásení v časti: Súťaže 2023/2024