• Online workshop: Dezinformácie

• Vzdelávame žiakov, aby sa neutopili v mori dezinformácií, vzdelávame sa aj my, aby sme boli odolnejší. Pripojte sa ku nám, aby bola naša školská komunita silná a dokázala čeliť dezinformáciám. Po jarných prázdninách v stredu 13.03.2024 o 18:00 majú všetci rodičia žiakov ZŠ Hlboká možnosť absolvovať zadarmo ONLINE WORKSHOP s lektorkou Mgr. Renátou Taligovou na tému KRITICKÉ MYSLENIE AKO POVINNÁ VÝBAVA RODIČA PRI PRÁCI S DEZINFORMÁCIAMI. Tešíme sa na vás.

• Pomohli sme organizácii Depaul

• Určite si spomínate na Vianočnú akadémiu, ktorú naša škola organizovala ešte v decembri. Prostredníctvom dobrovoľného vstupného sa nám podarilo vyzbierať neuveriteľných 1070 eur. Tieto peniaze sme venovali neziskovej organizácii Depaul, ktorá od roku 2006 pomáha ľuďom bez domova. O funkcii a konkrétnych službách, ktoré Depaul poskytuje sa môžete dočítať aj v najnovšom čísle Hlboká news v rozhovore s koordinátorkou dobrovoľníkov pre Depaul Zuzanou Brišákovou.

• Úspech v nemeckej olympiáde

• Dňa 15. 2.  2024 sa uskutočnilo krajské kolo Olympiády v nemeckom jazyku. Naša žiačka Snizhana Maievska zo 7. B  získala 2. miesto v 1 A kategórii. Srdečne gratulujeme!

• Exkurzia v hoteli

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia v hoteli .

Žiaci tried 9.A a 9.B sa zúčastnili dňa 15.02.2024 zážitkovej exkurzie v Hoteli Doubletree by Hilton, kde mali možnosť sa stretnúť s rôznymi profesiami, ktoré sa uplatňujú pri práci v hoteli. Počas tejto exkurzie mali naši žiaci možnosť zistiť, aká cesta môže smerovať k získaniu pracovnej pozície v hoteli. Žiaci si vyskúšali prácu chyžnej a navštívili izby rôznej kategórie, stretli sa s cukrármi, baristami, čašníkmi a otestovali svoje schopnosti pri práci s cukrárenským vreckom a čokoládou, napeňovaní kapučína či nosení tanierov. Kariérny deň v hoteli sme zakončili stretnutím s vedúcou technického oddelenia, ktorá nám dokázala, že i technický svet vedia s prehľadom zvládať aj ženy. Delikátnou bodkou pred rozlúčením sa s hotelom a personálom boli raňajky od profesionálov z kuchyne a cukrárne hotela. Ďakujeme za exkurziu, ktorá bola hlbokým zážitkom pre žiakov aj pedagógov!

• Hlboká news

• Č. 2 / FEBRUÁR 2024: Nové vydanie školského časopisu Hlboká news je tu. Tešiť sa môžete na inšpiratívne rozhovory, ukážky vlastnej tvorby našich žiakov či valentínsky špeciál. Prajeme príjemne čítanie! Aktuálne číslo si môžete prečítať online na tomto odkaze

Archív školského časopisu

• Beseda so spisovateľkou Miroslavou Varáčkovou

• Pre žiakov 7. a 8. ročníka bola zorganizovaná beseda so spisovateľkou Miroslavou Varáčkovou, ktorá píše najmä pre danú vekovú skupinu. Žiaci sa dozvedeli, ako sa autorka dostala k písaniu, odkiaľ čerpá námety, akým témam sa bude venovať v ďalších knihách a mnoho iných zaujímavostí. V súvislosti s blížiacim sa sviatkom sv. Valentína mohli žiaci v rámci tejto besedy potešiť spolužiakov milým odkazom, niektorí boli obdarovaní knihou.

• Prehliadka expozície v Múzeu židovskej kultúry

• Žiaci 7. ročníka sa v súvislosti s učivom občianskej náuky a dejepisu zúčastnili prehliadky expozície v Múzeu židovskej kultúry v Bratislave. Vďaka lektorskému výkladu si žiaci prehĺbili získané vedomosti o židovskej kultúre a náboženstve. Cieľom expozície je tiež výchova k tolerancii, ktorej dôležitosť sme si pripomenuli 27.1. počas Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu.