• Prednáška "ŽIVOT PO AFRICKY"

• Milí rodičia a žiaci,

pozývame Vás na ďalšiu prednášku v rámci projektu "Učme sa navzájom" v stredu 24. apríla o 17:00 v spoločenskej miestnosti na ZŠ Hlboká. Prednášku bude viesť naša kolegyňa Mgr. Vierka Klabníková, ktorá by Vám predstavila život v chudobných krajinách Afriky z pohľadu misionárskej práce.

Tešíme sa na Vás a veríme, že Vám vyrozprávané osobné skúsenosti a zážitky našej kolegyne rozšíria obzory vnímania inakosti.

• Deň narcisov 2024

• Milí rodičia a priatelia našej školy,

Liga proti rakovine pomáha na Slovensku onkologickým pacientom a ich blízkym už 34 rokov aj vďaka známej zbierke Deň narcisov, ktorá sa bude konať i prostredníctvom dobrovoľníkov z našej školy už tento štvrtok - 18. apríla. V tento deň, pripnutím kvietku narcisu, môžeme vyjadriť spolupatričnosť onkologickým pacientom a dobrovoľne ich finančne podporiť.

Viac o možnostiach prispenia ako i konkrétnej pomoci onkologickým pacientom, ktoré realizuje Liga proti rakovine nájdete na www.dennarcisov.sk

Na Slovensku ich totiž ročne pribúda približne 40 000 a každý z nás pozná niekoho, koho zasiahlo toto náročné ochorenie.

Liga proti rakovine Vás srdečne pozýva na bezplatné preventívno-edukačné aktivity, kde môžete získať užitočné a praktické informácie k prevencii onkologických ochorení.

Prevencia je krok ku zdraviu, nájdite si i Vy chvíľku času a navštívte preventívny stánok 18. apríla na Deň narcisov v čase od 12:00 do 18:00 v mestách

Bratislava  - OC Nivy,Eurovea, Avion, Vivo

Ďakujeme, za vašu spolupatričnosť a podporu.

• Divadelné predstavenie „Hey People!“

• V piatok 12.4.2024 mali žiaci 9.A možnosť zúčastniť sa premiéry hry v anglickom jazyku „Hey People!“. Táto hra je spracovaním knihy Karla Čapka – Válka s mloky. Zaujímavou formou podáva vážnu a stále aktuálnu tému medziľudských vzťahov.

Deviataci si predstavenie užili a dostali jedinečnú možnosť vyjadriť svoj názor v rozhovore s režisérom, hercami a ostatnými tvorcami predstavenia.

• Školské kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska

• Dňa 11.4.2024 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska.

Žiaci súťažili v dvoch kategóriách a v oboch podali výborný výkon.

Porota mala preto neľahkú úlohu,no po dôkladnej úvahe rozhodla nasledovne:

1. kategória:

1.miesto - Matteo Lo Bartolo

2.miesto - Nikol Ivančíková

3.miesto - Anetta Tomková

2. kategória:

1.miesto - Lucia Girová

2.miesto - Federica Torri

3.miesto - Marianna Filkusová

Kirill Chainikov

Výborný výkon podali aj:

Olivia Florianová

Júlia Červencová

Zoe Gérard

Žofia Horniačková

Max Kadvan

Júlia Mattová

Palina Ramanchuk

Dorota Ostrolucká

Gréta Scholtz

Alžbeta Štefanidesová

Žiakom srdečne blahoželáme a ďakujeme za krásny umelecký zážitok.

Postupujúcich čaká obvodné kolo a tak im držíme palce, aby svoj talent ukázali aj tam.

• Literárna súťaž

• Dodržiavanie ľudských práv nie je ani dnes samozrejmosťou. Mnohí z nás o tejto téme bežne neuvažujú, no naši deviataci ukázali, že im nie je vôbec cudzia. Zapojili sa do literárnej súťaže organizovanej pri príležitosti Medzinárodného dňa boja za odstránenie rasovej diskriminácie a so svojimi esejami obsadili: Matúš Sekerák 1. miesto a Veronika Kolendovska 2. miesto.

• Greenfluenceri na Hlbokej

• My už vieme, ako šetriť našu planétu a to vďaka našej účasti v projekte Greenfluenceri a energia od Nadácie SPP. Tak čo, naučíme to aj vás?