• Otvorenie školského roka 2022/2023

• Vážení rodičia, milí žiaci, kolegovia!

Obdobie letných prázdnin sa nám pomaly kráti a už sa tešíme na nový školský rok. Keďže čas je nezastaviteľný a nástup 5. septembra sa blíži, tak Vám predostierame pár informácii.

OTVORENIE ŠKOLSKÉHO ROKA 2022/2023

Otvorenie nového školského roka 2022/2023 sa uskutoční o 8:00 pre žiakov 2. – 9. ročníka v budove školy ZŠ Hlboká krátkym príhovorom. Budova školy sa pre týchto žiakov otvorí o 7:45. V tento deň nie je ranný školský klub detí (ŠKD).

V tento deň bude len triednická hodina a vyučovanie pre jednotlivé ročníky končí nasledovne: 2. – 4. ročník o 11:00 (nasleduje ŠKD do 16:00) a 5. – 9. ročník o 9:40. Obedy budú vydávané od 9:40. Prosíme rodičov, aby prihlásili alebo odhlásili deti v tento deň zo stravy. V prípade potreby kontaktujte vedúcu školskej jedálne (jedalen@zshlboka.sk).

Pre žiakov 1. ročníkov je nástup o 8:30 v spoločenskej miestnosti. Prosíme rodičov, aby si vyhradili čas do cca 10:00 a to z dôvodu konania rodičovského združenia. Žiaci odchádzajú s rodičmi domov. Na stretnutí sa dozviete všetky potrebné informácie. Obedy v tento deň pre prvákov nebudú zabezpečené.

Od utorka 6. septembra 2022 do piatku 9. septembra 2022 bude prebiehať vyučovanie podľa rozvrhu hodín nasledovne:

• na I. stupni ZŠ  - 4 vyučovanie hodiny
            • na II. stupni ZŠ – 5 vyučovacích hodín

V tieto dni už funguje ŠKD v riadnom režime:

• ranná ŠKD 7:00-7:44
            • poobedná ŠKD do 17:30.

Podrobný rozvrh hodín na daný týždeň (rozdávanie kníh, Branné cvičenie a pod.) sa dozvedia žiaci v pondelok.

BEZPRÍZNAKOVOSŤ

Zákonný zástupca predkladá pri nástupe do školy a po každom prerušení dochádzky do školy a školského zariadenia v trvaní 5 a viac po sebe nasledujúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú) „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“, ktoré nájdete na https://www.minedu.sk/data/att/24230.pdf

Toto tlačivo sa na ZŠ Hlboká cesta odovzdáva prostredníctvom EDUPAGE nasledovne:

v časti Žiadosti/Vyhlásenia:

cez aplikáciu v mobile: Pridať žiadosť/vyhlásenie

cez webstránku školy: v pravom dolnom roku červené PLUS.

Prosíme rodičov, aby dodržiavali odovzdávanie tlačiva o bezpríznakovosti.

OTVORENIE ŠKÔL

Ministerstvo školstva oznámilo, že ŠKOLY SA NEBUDÚ ZATVÁRAŤ po dobu trvania pandémie ochorenia COVID-19 a mimoriadnej situácie. Aj v prípade zhoršenej epidemiologickej situácie bude prezenčná forma vzdelávania umožnená pre všetky ročníky všetkých druhov škôl. V prípade pozitivity zostávajú doma pozitívni žiaci, prípadne sa zatvoria len individuálne triedy.

PREKRYTIE HORNÝCH DÝCHACÍCH CIEST RÚŠKOM

Na základe aktuálne platnej vyhlášky ÚVZ SR žiak ani zamestnanec školy NEMUSÍ mať v interiéri ani v exteriéri prekryté horné dýchacie cesty. Prekrytie je dobrovoľné.

DOMÁCE SAMOTESTOVANIE

K nástupu dieťaťa do školy sa NEVYŽADUJE ŽIADNY TEST preukazujúci negativitu na Covid-19. Testy momentálne nie je možné objednať ani vyzdvihnúť v škole.

OSPRAVEDLNENIE NEPRÍTOMNOSTI

Podľa rozhodnutia ministra školstva zákonný zástupca môže svojím rozhodnutím aj z dôvodu ochorenia ospravedlniť žiaka na 5 po sebe idúcich vyučovacích dní. Víkendy a sviatky sa nepočítajú.

Pri absencii viac ako 5 po sebe idúcich vyučovacích dní z dôvodu ochorenia musí rodič predložiť „Potvrdenie od lekára“ od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorý má vedomosť o prebiehajúcom ochorení (bez obmedzenia počtu ospravedlnení počas školského roka).

V prípade nových informácií Vás budeme informovať.

Vážení rodičia,

prajeme Vám ešte pokojné a ničím nerušené dovolenkové obdobie a tešíme sa na oddýchnuté deti 😊

Mgr. Michal Drgáň – riaditeľ školy

• Organizácia vyučovania od 5.9.2022

• Vážení rodičia, milí žiaci.

V pondelok 5. septembra 2022 sa brány školy otvoria po letných prázdninách. Nižšie nájdete harmonogram a organizáciu prvého školského týždňa.

Na obed sú prihlásení žiaci, ktorí chodili na obed aj v predchádzajúcom školskom roku. V prípade zmeny prosím kontaktujte vedúcu ŠJ: jedalen@zshlboka.sk.

Všetky potrebné informácie sa dozviete v prvý školský deň.

Organizácia vyučovania.pdf

Na stretnutie sa tešia učitelia ZŠ spolu s vedením.

• Pomôcky pre prváčikov

• Pomôcky do 1. ročníka

Peračník v ktorom bude:

• Trojhranná obyčajná ceruzka  hrubá -2 kusy
            • Trojhranné farbičky 12 kusové hrubé
            • Guma
            • Strúhadlo
            • Tyčinkové lepidlo
            • Nožnice

Prosíme Vás, nekupujte  perá, ani dosky

• Vrecko na prezuvky ktoré sa dá zavesiť,   prezuvky s podrážkou, ktorá nezanecháva čiary
            • Vrecko na TV , ktoré sa dá zavesiť :  Odev na telesnú výchovu : tepláky (skôr tenšie), alebo pre dievčatá legíny, tričko s krátkym rukávom, mikina , ak by bolo chladnejšie, ponožky a tenisky
            • Desiatový box a fľašu

Potreby na výtvarnú výchovu

• Ochranné oblečenie (starú košeľu alebo tričko po rodičoch, dostať kúpiť i gumené zástery), nerozbitnú nádobu na vodu

Prosíme Vás, podpíšte čitateľne žiakom všetky veci.

Ostatné školské potreby hromadne objedná triedna pani učiteľka po dohode s rodičmi.

Na prváčikov sa tešia

Mgr. Alena Pešinová – 1.A (pesinova@zshlboka.sk) a

Mgr. Mária Cziráková – 1.B (czirakova@zshlboka.sk).

Nástup do školy je v pondelok 5. septembra 2022. Bližšie informácie Vám zašleme v piatok 2. septembra 2022.