• The Story Night

Tretí ročník The Story Night

25. 3. 2011, je piatok večer a v našej škole opäť prebieha noc čítania v anglickom jazyku, noc plná prekvapení, radostí a zábavy.

Deti nedočkavo prekročili bránu školy, aby sa stali súčasťou tohtoročnej The Story NightNeprišli sa sem však len zabávať. Čakali tu na nich aj nové vedomostné úlohy a výzvy. Previerka znalostí z anglického jazyka.

Hneď na začiatku ich čakala neľahká úloha. V hlávkach bolo nutné vypnúť gombíček s nápisom slovenský jazyk a zapnúť ovládač s nápisom anglický jazyk, lebo všetky pokyny vraví pani učiteľka len v angličtine. Kto porozumel, splnil prvú úvodnú úlohu rozprávkovo. Siahol do vrecúška, vytiahol si číslo svojej skupiny, vypátral kde sa nachádza jeho dielnička, v ktorej neskôr pracoval a zapísal sa na listinu. Veľkí a či malí, všetci úlohu hravo zvládli a tak sa mohli usadiť v zborovni. Tu si pre nich dievčatá 6. ročníka pripravili pôvodnú anglickú rozprávku o troch kozliatkach – Three Billy Goats. Vravíte, že je to známa rozprávka ? Omyl, aj deti čoskoro zistili, že je pre nich celkom nová. Traja capkovia sa na ceste za zelenou trávičkou namiesto s vlkom stretli so zlým, hladným Trollom, ktorého museli prekabátiť. A keďže rozprávky majú dobrý koniec, aj na našej zazvonil zvonec a capkovia sa zachránili a Trolla potrestali. Tento príbeh si deti najskôr vypočuli v pôvodnej anglickej verzii v podaní starších spolužiačok a potom im ho dievčatá  aj zahrali ako bábkové divadielko. A tak deti deťom odovzdali vedomosti a neopakovateľný zážitok.

Po príbehu prišiel čas odobrať sa do dielničiek, aby deti spojili svoje sily a  vypracovali pracovné listy a zahájili tak „lov“ na pečiatky kozliatok, ktoré po celú noc zbierali.

Vynaložené úsilie prinieslo ovocie, ale zároveň spôsobilo, že sa prihlásil hlad. A tak sa deti opäť stretli v zborovni. Aby sa posilnili dobrotami, čo priniesli rodičia a pani učiteľky pripravili. Potom ich čakala druhá úloha.

Prišiel rad na nich, aby popustili  uzdu svojej fantázii a vytvorili si masky, či  bábky pre vlastné divadielko, ktoré v angličtine predviedli jednotlivé skupiny. Keďže skupiny boli vekovo zmiešané, deti sa museli naučiť pracovať ako kolektív, zapojiť všetkých svojich členov a navzájom si pomáhať. Odohraný príbeh hodnotila žiacka porota. Určiť víťaza bolo veľmi náročné, pretože výkony skupín boli excelentné.

Napokon ich čakala posledná tretia úloha. Decká zvedavá nôžka mohla vstúpiť na školskú povalu, ktorá je zahalená rúškom tmavej noci a záhad, kde žiaci museli prekonať samých seba a vlastný strach, aby mohli prispieť kúskom získaného puzzle k vytvoreniu záverečného obrazu Trolla.

Deti všetko zvládli a tak sa k nim dostal záhadný list od Kozliatok, kde sa dozvedeli, že ich čaká ešte jedno prekvapenie. Aké ? To je tajomstvo, ktoré vám prezradíme v máji.

Po tomto všetkom boli deti pripravené skočiť do spacákov, aby si pozreli anglickú rozprávku a upadli do spánku spravodlivých.

Ráno po chutných raňajkách si na záver ešte oprášili svoju slovnú zásobu v rôznych hrách a postupne opúšťali školu. Noc to bola naozaj vzrušujúca a tak sa všetci tešíme na opätovné stretnutie o rok na ďalšej "Story Night". Dovidenia.

Fotogaléria: https://zshlboka.edupage.org/photos/?gallery=138&photo=album