• IV. A v Euromeste

4. A v  Euromeste

1. deň -príchod do Švp

Konečne nastal dlho očakávaný deň nášho odchodu do školy v prírode. Ráno nás odprevádzala zamračená obloha, ale my sme verili, že nám pršať nebude. A mali sme pravdu. V  krásnom prostredí rekreačného zariadenia Relax Tesáre, na nás čakali usmiati animátori na čele s kancelárom Euromesta  Huhňom a slniečko nám svietilo na pozdrav. Ubytovali nás, zjedli sme chutný obed a začal sa náš prvý spoločný program. Naši animátori nás previedli areálom a ukázali nám všetky jeho zaujímavosti. Navštívili sme euromestského psa Šarika, pozorovali pstruhov Fera a Karola v jazierku, hľadali sme zelenú jaštericu Broňu a jej hnedého priateľa Gejzu. Dozvedeli sme sa o korytnačke Elze v blízkom jazere. Po olovrante sme hrali Beh Európou. Večer sme sa stretli vo Veľkej aréne, kde každý z nás dostal euromestský preukaz,  vyhodnotila sa popoludňajšia súťaž a na záver sme si zatancovali tohtoročný tanec waka-waka. Prvý deň sa skončil zaspievaním hymny Euromesta.

2. deň – v Euromeste

Zobudili sme sa do krásneho slnečného rána. Po raňajkách sme sa pustili do učenia a písania denníkov a tešili sme sa na hodinu telesnej výchovy. Hrali sme najstaršiu euromestskú hru Eurokros a súťažili sme v  novej hre Kolotoč. Večer  začali Majstrovstvá Európy, medzi družstvami Veľkej Británie, Francúzska, Česka Španielska a Talianska. Večer sme opäť zakončili hymnou Euromesta.

3. deň – v Euromeste

Opäť sa prebúdzame  do slnečného dňa. Po sladkých raňajkách nasleduje písanie listov našim najbližším. No už o 10.30 začína ďalšia novinka  v Euroškole – Quatro. Všetky štáty sa zúčastňujú štyroch disciplín- tanečnej, výtvarnej športovej a novinárskej. Po odpočinku sa vydávame navštíviť korytnačku Elzu k priehrade. Cesta lesíkom je príjemná. Po ceste stretávame rybárov. Elza sa nám však neukázala, asi sme boli hluční. Po návrate z turistickej vychádzky sme si zahrali hru Bingo. Večer sa nám predstavili štáty so svojím Qautro, ktoré si pripravili. Na záver večera sme si zatancovali a potom rýchlo do postieľok!

4. deň – v Euromeste

A je tu štvrtok. Dopoludnie opäť začíname vyučovaním a  hodinou telesnej výchovy. Po športe dobre padne chutný obed a po ňom odpočinok. O  14.30 je tu Eurošport- druhá časť Majstrovstiev Európy. Všetky štáty súťažia v disciplínach futbal, basketbal, hokej, stolný tenis a kolky. Súťažiaci so zápalom zberajú body pre svoje družstvá. Počas odpočinku prebieha casting na súťaž Talentmánia, v ktorej sa predstavia všetky euromestské talenty. Večer sme všetci  povzbudzovali talentovaných účastníkov a potom unavení zaspávame s myšlienkou, že náš pobyt sa pomaly chýli ku koncu.

5. deň – v Euromeste

Je to neuveriteľné, ale je tu piaty deň nášho pobytu v Euromeste. Vonku je krásne slnečné počasie a preto Huhňo vyberá hadicu a začína sa polievačka ako na Veľkú noc. Pokračujeme  treťou časťou Majstrovstiev Európy – hrou Eurománia a záverečnou guličkou vojnou. Večer jednotlivé krajiny opäť prezentovali svoje Quatro, vyhodnotili sa Majstrovstvá Európy. Víťazom sa stalo naše družstvo - Taliansko.

Večer sme zakončili diskotékou, kde sme si zatancovali všetky známe tance. Na záver sme dostali podpisové karty Euroškoly a rozlúčili sme sa. Mnohí z nás sa neubránili slzám pri myšlienke, že zajtra ráno odchádzame domov.

6. deň - deň odchodu

Prebúdzame sa do posledného dňa nášho pobytu. V izbách sú pripravené zbalené tašky a kufre. Po raňajkách prichádza autobus. Nakladáme batožinu , lúčime sa s kamarátmi z Trenčína, animátormi aj s krásnym areálom v Tesároch. Tisnú sa nám slzy do očí, nastupujeme do autobusu, kývame na rozlúčku. Po ceste utierame slzy , ale už myslíme na tých, ktorí na nás čakajú doma, ktorým budeme rozprávať, aký úžasný týždeň sme v Tesároch prežili. Ďakujeme za všetko, čo ste pre nás celý týždeň robili.

Žiaci zo 4. A a pani učiteľky A. Pešinová, Ľ. Byrtusivá, S. Prepilková

Fotogaléria: https://zshlboka.edupage.org/photos/?gallery=144&photo=album