• Vianočná akadémia

Vianočná akadémia

Vždy keď sa blíži čas Vianoc, akoby čaro týchto sviatkov nás sprevádzalo na každom kroku a zároveň nás nútilo zamyslieť sa. Zamyslieť sa nad ich významom i nad ľuďmi, ktorí z rôznych príčin nemajú možnosť byť počas týchto dní šťastní.

Čakanie na zázračné chvíle si žiaci krátili tvorením vianočnej výzdoby tried, prípravou vianočnej akadémie i nosením kníh, hračiek a rôznych drobností  do vianočného Blšieho trhu. Žiaci IV.C aj pečením vianočných medovníčkov. V predposledný deň, pred odchodom na prázdniny, žiaci 9. ročníka otvorili na prízemí školy vianočný –blší trh. Štvrtáci predávali svoje vlastnoručne vyrobené a upečené medovníčky a sumu 666,50 Sk odovzdali žiakom 9. ročníka, ktorí ju pripočítali k celkovému zisku z predaja kníh a hračiek na Blšom trhu. Celková vyzbieraná suma bola 3453,50Sk. Žiacka rada rozhodla uvedenú sumu zaslať hlucho slepým deťom.

V podvečer vianočná atmosféra vyvrcholila. Spoločenskú miestnosť zaplnili rodičia, starí rodičia a príbuzní našich žiakov. Prišli si pozrieť program, ktorý ich deti s radosťou pripravili. Sálou sa rozozvučali vianočné koledy, tóny hudobných nástrojov. Tanečníci predviedli svoje schopnosti. Iní zas predniesli vinše a predviedli scénky.

Bol to program, ktorý vyjadroval šťastie a zároveň poďakovanie detí svojim rodičom za to, že ony môžu tieto krásne vianočné chvíle sláviť a prežívať pod ich ochrannými krídlami, v teple domova, ktoré sa mnohým ľuďom nedostáva.

Fotogaléria: http://zshlboka.edupage.org/photos/?gallery=47&photo=album