• Festival kultúry a vzájomnosti v Kežmarku

Tak ako každý rok sa naša škola zúčastnila už 13. ročníka Festivalu kultúry a vzájomnosti Karpatských Nemcov v Kežmarku. Festival sa uskutočnil 20.-22.6.2008 a bol sprevádzaný bohatým kultúrnym programom, ktorý vyvrcholil vystúpením rôznych domácich a zahraničných tanečných a speváckych skupín na nádvorí krásneho Kežmarského hradu. Festival slávnostne otvorili poprední predstavitelia politického a kultúrneho života Slovenskej, Nemeckej a Rakúskej republiky a hneď v úvode bol prečítaný list, ktorý zaslal z príležitosti tejto akcie prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič.

Obecenstvo sa už veľmi tešilo na vystúpenie žiakov z našej školy, ktorí každý rok obohacujú tento tradičný kultúrny festival. Svojim vystúpením - piesňou Pippi Langstrumpf, Schiller-Rappom, úžasnou hrou na flautách (známych piesní od skupiny Abba) a keďže sme aj v EU piesňou Europa Kinderland – doslova ohúrili celé obecenstvo a zožali veľký potlesk.

Pre žiakov a učiteľov bolo veľkým potešením, že ich na festivale sprevádzala aj pani riaditeľka našej školy.

Fotogaléria: http://zshlboka.edupage.org/photos/?gallery=59&photo=album