• Martinstag

V tradícii sa pokračuje

Tak ako býva na ZŠ Hlboká každý rok tradíciou osláviť príchod Sv. Martina, nebol ani tento rok výnimkou. Dňa 12. novembra o 17:00 sme oslávili Martinstag tak, ako je u nás zvykom. Tento rok to však bolo netradičné. Keďže nám počasie veľmi neprialo, sa toto podujatie konalo v budove školy. Každý kto sa zúčastnil mohol spozorovať školu vyzdobenú nespočetným množstvom plápolajúcich sviečok, ktoré vyvolávali veľmi príjemnú atmosféru. Deti svietili s krásnymi lampiónikmi, ktoré si sami vyrobili, spievali pekné pesničky a všade vládla veselá nálada. Neskôr keď sa počasie trošku spamätalo, sme sa na chvíľu vybrali aj von, kde si deti mohli svoje lampióny vyskúšať aj v teréne. Keď sme sa vrátili, čakal nás na ohriatie teplí čajík a skvelá pizza, ktorú upiekli pani kuchárky v školskej jedálni. Samozrejme že nechýbali ani dobrôtky napečené od mamičiek a babičiek zúčastnených detí. Žiaci sa veľmi tešili a bolo krásne sa pozerať na to, ako sa spoločne delia o svoje dobrôtky ako Sv. Martin so svojím plášťom, čo bolo hlavnou myšlienkou a cieľom tejto akcie. Radosť bola taká veľká, že sa pýtali, kedy si môžu znovu prísť vyskúšať svoje lampióniky. Už sa tešíme a dúfame, že sa aj o rok takto skvelo zabavíme!!!

Fotogaléria: http://zshlboka.edupage.org/photos/?gallery=41&photo=album&galstart=41