Mikuláš

Každoročne začiatkom decembra zavítal na našu školu Mikuláš. Mladší žiaci už dychtivo čakali, kedy zaklope na dvere ich triedy a vstúpi s vrecom sladkostí. Z vďačnosti mu potom zaspievali a zarecitovali. Starší žiaci v tento deň ľutovali, že nie sú malí. Darmo, či malí, či veľkí, všetci máme Mikuláša radi. V tomto školskom roku sa udialo všetko úplne inak, netradične.

V noci Mikuláš ukryl sladkosti na rôznych miestach školy a zanechal len indície, kde ich majú žiaci hľadať. S veľkým zápalom sa do hľadania pustili aj starší žiaci. Každá trieda musela vyriešiť mnoho doplňovačiek a rébusov, aby sa dostali k indíciám. Veruže sa nestalo, aby niekto nenašiel , kde sa ukrývajú sladkosti.

Spokojnosť vládla medzi všetkými žiakmi.

Možno len v školskej kuchyni boli smutnejší, že medzi nich nezavítal živý Mikuláš...