• Poznaj okolie školy

ŠKOLSKÝ KLUB DETÍ PRI ZŠ HLBOKÁ CESTA 4

PRVÉ A DRUHÉ ODDELENIE /1.A, 1.B/

Názov: POZNAJ ŠIRŠIE OKOLIE SVOJEJ ŠKOLY

Cieľ: ZÍSKAŤ VZŤAH KU ŠKOLE POZNÁVANÍM ZAUJÍMAVÝCH A HISTORICKÝCH BUDOV, STAVIEB A INŠTITÚCIÍ V JEJ NAJBLIŽŠOM OKOLÍ.

VYHODNOTENIE

Čiastkové úlohy :

• História školy:

Pani vychovávateľky  Návojová a Balyšinová oboznámili deti s históriou našej školy, pred budovou školy ich odfotili, potom sa deti pokúsili školu nakresliť tak, ako ju vidia ony.

• Cvičíme v Sokolovni:

Deti sme  oboznámili so stručnou históriou TJ Sokol. Deti sa dozvedeli aké športové oddiely sa v Sokolovni nachádzajú. Mnoho našich detí navštevuje oddiel modernej gymnastiky, oddiel sokolskej všestrannosti, oddiel džuda, niektoré deti sa pokúsili nakresliť ako v Sokolovni cvičia.

• Ministerstvo zahraničných vecí SR

Vysvetlili sme deťom, že Ministerstvo zahraničných vecí je dôležitý štátny úrad. Mnohým našim žiakom v tomto úrade pracujú rodičia.

• Múzeum dopravy :

Návšteva Múzea dopravy deti veľmi zaujala. Páčili sa im historické autá, motorky, ale aj parné lokomotívy. Pri jednej z nich sme deti odfotili.

• Trhovisko – Žilinská :

S deťmi sme často hovorili o zdravej výžive, viac ako všetky reči im však dalo to, že mohli navštíviť miesto, kde sa ovocie a zelenina predáva a za prinesené peniaze si mohli kúpiť čerstvý hrášok, jahody, či jablko. Na trhovisku sa deťom veľmi páčilo.

• Kalvária :

Kostol na Kalvárii deti poznali z vychádzok, ale o histórii Kalvárie sa dozvedeli od svojich vychovávateliek. Jedno dievča sa kostol pokúsilo nakresliť zo svojho uhľa pohľadu.

• Slavín :

4. apríla sme navštívili Slavín pri príležitosti 66. výročia oslobodenia Bratislavy. Vysvetlili sme deťom, že je to vojenský cintorín, koľko je tam pochovaných vojakov. Z tohto miesta sme si prezreli krásnu panorámu nášho mesta. Po príchode do školy sme si tento pamätník nakreslili.

• Chránená oblasť Horský park :

Horský park deti poznali hlavne zo zimných vychádzok, kedy tu prežívali zimné radovánky. O tom, ako tento lesopark vznikol, aké živočíchy a rastliny sa tu nachádzajú sa dozvedeli od vychovávateliek a z náučnej tabuli v chránenej oblasti, pri ktorej sme ich aj odfotili.

• Obvodné odd. PZ Staré mesto – západ – Lermontovova 1

Ukázali sme deťom najbližšiu stanicu policajného zboru. Deti sa potom rozhovorili o práci policajtov. To, o čom rozprávali, potom nakreslili. Kreslili policajné autá, policajtov so psami, na koni, ako riadia dopravu – tak, ako ich prácu poznajú.

• Najbližšia pošta

Najbližšia pošta pri našej škole je pošta na Hlavnej železničnej stanici. Práve túto sme navštívili. Mnohé deti boli na pošte prvýkrát a tak si ju pozorne prezerali. Dozvedeli sa, odkiaľ sa posielajú listy, balíky, kde sa kupujú poštové známky, platia poštové poukážky. Po príchode do školy začali tvoriť vlastné návrhy poštových známok.

• Úrad vlády SR a Prezidentský palác

V blízkosti našej školy sa nachádzajú ešte dva dôležité štátne úrady. Vysvetlili sme deťom, že na úrade vlády pracujú vládni úradníci na čele s predsedníčkou vlády Ivetou Radičovou.

Do záhrady prezidentského paláca sme sa chodievali pravidelne hrávať. Deti sme oboznámili s tým, že v paláci pracuje a prijíma návštevy pán prezident Ivan Gašparovič. Pred prezidentským palácom sme deti odfotili, potom sme si pozreli výmenu čestnej stráže. Deti sme odfotili aj v záhrade prezidentskej záhrady. Dňa 10.júna si deti prezreli kultúrny program pri príležitosti Dňa otvorených dverí v prezidentskom paláci.

Cieľ - Získať vzťah ku škole poznávaním zaujímavých budov, stavieb a inštitúcií v jej najbližšom okolí – sa podarilo splniť. Deti okolie školy poznávali s radosťou, niekedy až s nadšením.

Od 24.6. do 29.6.2011 sme výsledky našej práce prezentovali na paneloch – na 1. poschodí školy.

Zodpovedné : p. vychovávateľka Ing. Návojová Eva

p. vychovávateľka Mgr. Balyšinová Eva

Fotogaléria:https://zshlboka.edupage.org/photos/?novy_nazov=Poznaj+okolie+%C5%A1koly+-+%C5%A0KD+2010%2F2011+&gallery=149&photo=album