• Vianočná burza

Malí, veľkí hrdinovia

Je ich 305. Sú to žiaci zo ZŠ na Hlbokej ulici č.4 v Bratislave.

Celý december nosili vo svojich srdciach príbeh 12- ročného Majka z Prešova, malého bojovníka z nadácie Svetielko pomoci, ktorý statočne bojuje  s rakovinou.

Každý rok na škole organizujú Vianočnú burzu a peniažteky, ktoré vyzbierajú, posielajú niektorej z nadácií, aby aspoň v čase najkrajších sviatkov v roku, Vianoc, potešili tých, ktorí to potrebujú.

Napríklad i takouto básničkou, ktorú  sami zložili a zarecitovali  na úvod relácie o Vianociach do školského rozhlasu.

Už prichádza Vianočný čas,

nech dobro rozhorí v nás.

Malé deti potešte,

hračky pre nich prineste.

Je to jedno koľko dáte,

predsa deťom pomáhate.

Peniažteky čo vyzbierame,

na dobrú vec odovzdáme.

Choré deti podporíte,

úsmev u nich vyčaríte.

Ďakujeme vám veľmi pekne,

že pomáhať deťom chcete.

Celý december nosili žiaci svoje hračky alebo knižky, s ktorými sa už nehrali.

A potom v jeden decembrový deň, teraz to bolo 18.12. 2008  sa uskutočnila burza, kde zasa všetci kupovali, čo sa im páčilo. Už tradične mali burzu na starosti deviataci, ktorí dohliadali na jej priebeh.

A tak, vďaka láskavým srdiečkam, dobrote a ochote pomáhať, vyzbierali  pre Majka  - 7 300 Sk, ktoré mu pomôžu v liečbe.  305 detí drží Majkovi palce. To je 610 palcov. Pretože jedna z najštedrejších životných radostí je priať šťastie ostatným.

Fotogaléria: http://zshlboka.edupage.org/photos/?gallery=70&photo=album