• Prednes poézie a prózy v KNS

PREDNES POÉZIE A PRÓZY V NEMECKOM JAZYKU V KARPATSKO-NEMECKOM SPOLKU

Dňa 7.11.2007 o 14:00 hodine sa uskutočnila súťaž v prednese poézie a prózy v nemeckom jazyku, ktorej sa zúčastnilo 26 žiakov našej školy. Medzi sebou súťažili žiaci z týchto škôl: ZŠ Hlboká, Za kasárňou, ZŠ a Gymnázium Vazovova a Gymnázium Mercury. Súťažilo sa v týchto kategóriách:

1. kategória: žiaci 2.-4. ročníka ZŠ
          2. A-kategória: žiaci 5.-6. triedy ZŠ
          3. B-kategória: žiaci 7.-9. triedy ZŠ
          4. C-kategória: maturanti

Úroveň a jazyková pripravenosť našich žiakov bola veľmi dobrá, o čom svedčí aj ich umiestnenie:

1.kategória:      1. miesto –    Martina Janšáková (3.ročník)
                                                               Lujza Hostačná (4. ročník)

2. miesto -   Alžbeta Angstová (4. ročník)

Leo Čunderlík (4. ročník)

3. miesto -   Barbora Tallová (3. ročník)

Juraj Cesnak (3. ročník)

Viktória Latarija (4. ročník)

Miriana Šípová (4. ročník)

Pavol Achberger (4. ročník)

2. kategória:      1. miesto -   Andrea Lazorová (5. ročník)

2. miesto -   Petra Šimková (6. ročník)

4. miesto -   Paula Janšáková (6. ročník)

3. kategória:        2. miesto -   Natália Janeková (7. ročník)

4. miesto -   Ema Stoličná (8. ročník)

6. miesto -   Annamária Janeková (7. ročník)

Rebecca Schreiberová (7. ročník)

7. miesto -   Simona Seňanová (7. ročník)

8. miesto -   Lucia Vláčilová (7. ročník)

Súťaže sa zúčastnili, diplom a vecné ceny získali aj títo žiaci našej školy: Martin Jurík, Michaela Leinwatherová, Samuel Malík, Dominika Dvorecká, Ľuboš Perniš, Viktória Zorničková, Vanesa Krištúfková, Kevin Krátky.

Akcie sa zúčastnilo aj mnoho rodičov a členov Karpatsko-nemeckého spolku, ktorí deti za ich skvelý výkon odmenili veľkým potleskom. Akcia sa uskutočňuje každoročne a ako vždy bola veľmi úspešná.

Za nácvik, jazykovú prípravu, doprovod a morálnu podporu boli zodpovedné vyučujúce nemeckého jazyka: Ing. Renata Rabelová, Mgr. Anna Klimešová a Mgr. Renáta Chrtianska.

Fotogaléria: http://zshlboka.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=40