Novinky

    • Vyšla hviezda nad Betlehemom
     • Vyšla hviezda nad Betlehemom

     • Hra so spevom, živými hercami  a drevenými bábkami.

      Koľko dolín prejdeš, toľko verzií (betlehemcov) nájdeš. Všetky vychádzajú z jedného prameňa – biblie. Tieto príbehy sa dostali z kostola a spred oltárov na námestia, do domácnosti i do našej školy.

      Hru „Vyšla hviezda nad Betlehemom“ v interpretácii divadla Ludus si v predvianočný čas pozreli žiaci prvého stupňa.

    • 70 ks krabičiek a miliónkrát viac radosti
     • 70 ks krabičiek a miliónkrát viac radosti

     • Vďaka zapojeniu žiakov a ich rodičov aj napriek vysokej chorobnosti nastal takýto zázrak, ktorý ukázal, že žiaci ZŠ HLBOKÁ majú srdcia na správnom mieste! Najvyššiu účasť dosiahli naši prváčikovia, ktorí okrem krásnych darčekov pripravili dôchodcom aj prekrásne pohľadnice či ručne robené dekorácie. Najstarší žiaci zase pomohli s balením, plnením a prenášaním krabičiek, vďaka čomu nám to odsýpalo jedna radosť. 

      Ešte raz ďakujeme za krásnu účasť, podporu, darčeky, ale najmä za empatiu a solidaritu, ktorú ste prejavili pri tejto zbierke. 

    • 3.A na workshope a výstave v Bibiane
     • 3.A na workshope a výstave v Bibiane

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album 3.A na workshope a výstave v Bibiane.

      Deti z 3.A triedy sa dňa 1. decembra zúčastnili workshopu a výstavy v Bibiane. Na workshope s názvom Zahraj sa s chémiou sa deti mohli presvedčiť v tvorivej dielni, že aj chémia môže byť zábavná. Robili sme zaujímavé pokusy a dozvedeli sa niečo nové z čarovného a dobrodružného sveta chémie. Náš zážitok bol obohatený aj prechádzkou vo vianočnom meste.

    • Deviataci na profesijnej exkurzie v Hoteli Doubletree by Hilton
     • Deviataci na profesijnej exkurzie v Hoteli Doubletree by Hilton

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Deviataci na profesijnej exkurzie v Hoteli Doubletree by Hilton.

      Dňa 28. novembra sa naši deviataci zúčastnili profesijnej exkurzie v Hoteli Doubletree by Hilton. Na recepcii nás privítala generálna riaditeľka hotela s teplými cookies koláčikmi, predstavila nám svoju prácu a svojich kolegov, s ktorými sme neskôr preskúmali verejné aj zákulisné časti hotela. Žiakom, predstavili svoju prácu zamestnanci na rôznych pracovných pozíciách od recepčnej, chyžnej, kuchára, cukrárky až po zamestnancov z riadiacich oddelení hotela. Mali možnosť porozprávať sa aj so študentmi, ktorý v hoteli vykonávajú prax. A keďže sa jednalo aj o zážitkovú exkurziu, niečo málo z práce v hoteli si mohli vyskúšať aj samotný žiaci. Na konci exkurzie sme sa stretli v hotelovej reštaurácii, občerstvili sa a mali možnosť porozprávať sa s influencerkou Ninou Skalíkovou.

    • 6.B v archeologické múzeu
     • 6.B v archeologické múzeu

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album 6.B v archeologické múzeu.

      Dňa 25.10. žiaci 6.B navštívili Archeologické múzeum SNM v Bratislave. Pre žiakov bol pripravený hravý workshop s názvom Tvorivá dielňa – Praveké umenie, ako aj expozícia na tému starovekého Egypta. Najskôr si žiaci vypočuli pútavý výklad pani lektorky o starovekom Egypte. Žiaci sa dozvedeli mnoho zaujímavých informácií o živote starých Egypťanov a o význame posmrtného života v egyptskej kultúre. Následne bol pre žiakov pripravený tvorivý workshop k téme pravekého umenia. Žiaci si prehĺbili vedomosti o pravekom umení lovcov a zberačov a tiež si vyskúšali maľbu pravekých motívov na kamene a papier. 

     • Vianočné tvorivé dielne už 14.12.2022

     • Príďte sa naladiť na vianočnú atmosféru, pomôcť Vašim deťom vyrobiť vianočné ozdoby a ochutnať dobroty z domácej kuchyne. Tešíme sa na Vás 14.12.2022 od 15:00 do 17:00 hod. v triedach 1. A, 1. B, 2. A, 2. B, 3. A, 3. B, 4. A a 4. B.

     • Múzeum mesta Bratislavy

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Múzeum mesta Bratislavy.

      V rámci projektu Zaži mesto pre deti, dňa 24.11.2022 žiaci 4. A triedy navštívili Múzeum mesta Bratislavy. Deti sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií o hlavnom meste a témou prehliadky múzea bolo :"Ako sa stala Bratislava mestom?" V expozícii dejín mesta sa pozreli do priestorov starej Radnice, ktoré kedysi používala mestská rada. V závere prehliadky si deti pomocou interaktívnej hry poskladali budovu Radnice a dozvedeli sa veľa informácií o histórii tejto významnej budovy. Prehliadka Múzea sa deťom veľmi páčila. Tešíme sa na ďalšie pekné projekty mesta Bratislava.

    • Exkurzia do Nitry – Pátranie po hradnom poklade
     • Exkurzia do Nitry – Pátranie po hradnom poklade

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia do Nitry – Pátranie po hradnom poklade.

      Vo štvrtok 10. októbra 2022 sa žiaci 5.a a 5.b zúčastnili dejepisnej exkurzie do Nitry, ktorá je výnimočná svojou zábavno-edukačnou formou pod názvom Pátranie po hradnom poklade. Jej súčasťou je nielen prehliadka pamiatok, ale aj vypracovanie ilustrovanej brožúry s otázkami a úlohami, ktorá žiakov priviedla k „otvoreniu“ pokladnice so sladkými odmenami. Dejinami Veľkej Moravy či osudmi jej panovníkov a osobností, pamiatkami a kultúrou historickej lokality Nitry nás sprevádzal pútavý výklad pani sprievodkyne, ktorá nás previedla Horným hradom, Katedrálou sv. Emeráma či Diecéznym múzeom a oboznámila s mnohými zaujímavými informácia z oblasti slovenských dejín. Po skončení vzdelávacieho programu sme sa zaviezli pod vrch Zobor, kde sa nachádza malá verejnosti voľne prístupná jaskyňa pomenovaná podľa známeho zoborského pustovníka sv. Svorada, ktorý ju podľa tradície obýval niekedy začiatkom 11. storočia. Následne sme sa osviežili z liečivého Svoradovho prameňa a záver exkurzie sme venovali prehliadke archeologického náleziska v lokalite Zoborského kláštora.

    • Exkurzia v TV JOJ
     • Exkurzia v TV JOJ

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia v TV JOJ.

      Žiaci 9.B sa zúčastnili dňa 16.11.2022 exkurzie v TV JOJ. Mohli si pozrieť štúdia, kde sa pripravujú televízne noviny, zábavné relácie i politické relácie. Žiakom bolo počas prehliadky vysvetlené akým spôsobom sa hlási počasie. Najviac žiakov zaujali priestory, v ktorých sa nakrúca televízny seriál Nemocnica. Na záver si prezreli kostýmy, do ktorých sa moderátori obliekajú. Ďakujeme za zaujímavo strávené predpoludnie a veľa nových informácií o fungovaní TV.

    • Žiaci ZŠ Hlboká majú srdce na správnom mieste!
     • Žiaci ZŠ Hlboká majú srdce na správnom mieste!

     • Poďme spoločne ukázať, ako veľmi nám záleží na ľuďoch okolo nás a vyčarujme spoločne zázračné Vianoce aspoň jednému starkému/starkej. Už sa nám raz podarilo zaplniť auto krabicami plných radosti. :-)

       

      Čo je Tvojou úlohou?

      Prines do 02.12.2022 p. uč. Popíkovej alebo Mečiarovej niečo z nižšie uvedeného zoznamu a staň sa tak darcom úžasných Vianoc pre niekoho, kto to potrebuje.

       

      Čo je vítané?

      Niečo voňavé – sprchový gél, šampón, sprej, mydlo či vlhčené obrúsky

      Niečo sladké – čokoláda, cukríky, keksíky a i. trvanlivé dobroty

      Niečo slané – chrumky a i.

      Niečo teplé – káva, čaj či rukavice, čokoľvek čo zahreje 😊

      ✓ Niečo na skrátenie dňa – časopis, kniha, krížovka či osemsmerovka

      Niečo na pamiatku – pohľadnica, kresba, milý výrobok či drobnosť, čo poteší

       

      A čo potom? Zozbierané veci rozdelíme do krabičiek pre seniorov, ktorí v domovoch potrebujú cítiť kúsok rodiny a tepla domova, ktoré sa nám s vašou pomocou podarí preniesť až k nim.

      Nebojte sa, akákoľvek maličkosť, ktorú prinesiete, má potenciál stokrát viac potešiť niekoho už len tým, že naňho myslíte.

       

      Okrem tohto skvelého pocitu trieda, z ktorej sa zapojí najviac žiakov, získa aj malú odmenu.

     • Beseda s p. Martinom Kellenbergerom

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Beseda s p. Martinom Kellenbergerom.

      Dňa 25.10. 2022 v utorok, navštívil našu základnú školu ZŠ Hlboká akademický maliar, grafik a ilustrátor pre deti a dospelých pán Martin Kellenberger. Žiaci zo 4.A a 4.B sa zúčastnili besedy na tému Ilustrácia v živote deti. Predstavil nám svoje významné práce a oboznámil nás so svojou tvorbou. Zároveň pripravil pre deti výstávku kníh s jeho ilustráciami. Beseda bola veľmi zaujímavá. V záver žiaci položili pánovi ilustrátorovi niekoľko otázok a boli veľmi radi, že spoznali ďalšieho významného človeka z oblasti detskej tvorby. Už teraz sa tešíme na ďalšie príjemné akcie s významnými osobnosťami.

    • Tekvicová paráda
     • Tekvicová paráda

     • Počas budúceho víkendu (22. - 23.10.2022) vytvorte doma, spolu s deťmi, originálne tekvice.

      V pondelok 24.10.2022 ich môžete priniesť do školy. Na vrátnici napíšte na lístok meno a triedu dieťaťa
      a prilepte ho na tekvicu. My lístok vymeníme za číslo a pripravíme pre Vás výstavu originálnych výtvorov.

      Spoločne budeme hlasovať o najkrajšej tekvici tejto jesene. :-)

       

    • Kinderwerskstadt
     • Kinderwerskstadt

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Kinderwerskstadt.

      Uplynulý týždeň od 2.10. do 7.10.2022 sa opäť konala Kinderwerkstatt vo Veľkej Lomnici pod záštitou Karpatskonemeckého spolku. Účasť našej školy na tejto akcii je už tradíciou, a tak tomu bolo aj teraz. Projektu „KINDERWERKSTATT“, ktorý bol vedený v nemeckom jazyku, sa zúčastnili piati žiaci 5. B triedy. V projekte sa kládol dôraz na individuálnu aj skupinovú prácu detí a ich predstavy pri dramatickej tvorbe, kreatívnej tvorbe a výtvarnej práci. Pri tom všetkom sa mohli zdokonaliť v nemeckom jazyku. Celý projekt viedol umelec a zároveň Karpatský Nemec Helmut Bistika z Medzeva, ktorý má bohaté skúsenosti s prácou s deťmi, nekonečnú fantáziu a trpezlivosť, za čo mu patrí obrovská vďaka. Tohtoročná téma bola “Bühne-Kostüm-Theater”. Program nám spestrili aj výlety do Popradu, Tatranskej Lomnice a Kežmarku. S deťmi sa už teraz tešíme na ďalší ročník Kinderwerkstatt!

    • ŠKOLSKÝ MERCH JE SPÄŤ!
     • ŠKOLSKÝ MERCH JE SPÄŤ!

     • Tričká, mikiny, šiltovky a ďalšie produkty nájdete na špeciálnom eshope našej školy, kde máte časovo obmedzenú možnosť zakúpiť si školské oblečenie, a to až do 16. októbra 2022.

      Pozor, 17. októbra 2022 sa eshop uzavrie, všetky objednávky sa vyrobia naraz a doručené budú do 30. októbra 2022. 

      Ďalšie objednávky po tomto termíne už nebudú možné, tak nepremárnite svoju šancu a objednajte si svoj kúsok ešte dnes!

     • Predstavenie Kocúr v čižmách

     • Predstavenie Kocúr v čižmách prinieslo žiakom 1. - 3. ročníkov  krásnu myšlienku šikovnosti, odvahy a pomoci priateľovi. Kocúr v čižmách ukázal deťom ako si treba veriť, ako sa netreba v živote vzdávať a aké sú dôležité medziľudské vzťahy.