• Lesenacht

Lesenacht 3

Už po tretí raz ožila naša škola aj večer a v noci. Bola zaplnená deťmi, učiteľmi, rozprávkovými bytosťami a jednou príšernou strigou tesne pod jej strechou. Už tretí raz sa opakovalo naše tradičné ,,nočné čítanie“ (a šantenie) v nemeckom jazyku tzw. ,,Lesenacht“ s témou ,, Hänsel und Gretel“ (teda Janko a Marienka).

Žiaci sa navečer zišli v škole so spacákmi, karimatkami a rôznymi dobrotami nabalenými od mamičiek a babičiek (možno aj od oteckov) a tešili sa na veľké nočné dobrodružstvo. Vítala ich nádherne osvetlená škola, ktorá v tmavej noci už vyzerala ako rozprávkový hrad. Po srdečnom zvítaní sa a vo veľkom očakávaní sa všetci stretli vo vyzdobenej zborovni, čo samo o sebe už bolo pre žiakov veľkým zážitkom, kde začalo nočné čítanie a predvádzanie už hore spomenutej rozprávky.

Deti s napätím počúvali a sledovali rôzne výjavy zjavujúce sa na osvetlených stenách ako aj rôzne príšerné a strašidelné zvuky z diaľky. Po tomto zážitku sa posilnili vynikajúcou pizzou od tety kuchárky a  pokračovali v samostatnej tvorivej činnosti, ktorá skončila súťažou a veľkým čarodejníckym umením žiaka 5. B triedy D. Rychla.

Bolo pekné pozorovať, ako škola aj večer a v noci ožila detským životom, džavotom, snahou získať vedomosti v cudzom jazyku a preukázaním vlastnej fantázie a kreativity v súťažiach. A potom – POLNOC!

Pod strechou školy to začalo búchať, bolo počuť rôzne zvuky, klepoty, ... . Išli sme sa pozrieť čo sa deje. Áno, znova ožila, tak ako každý rok na jeden deň, naša školská striga a strašila. Veru, niektorí sa pri pohľade na ňu veľmi vyľakali a iní tam radšej ani neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeešli!!! Tento rok ju sprevádzala aj kostra, ktorá bola oveľa štíhlejšia ako Janko v klietke.Uf, prežili to všetci a šťastne sa vrátili dolu na prízemie, kde o chvíľu zaľahli a zaspali. Všetci spolu v jednej miestnosti – to bolo srandy a možno aj pekných sníčkov.

Avšak veľmi rýchlo prišlo sobotňajšie ráno a skorý ranný budíček. To vstávanie bolo hrozné!!! Ale vôňa skvelých raňajok všetkých zobudila a možno aj prilákala rodičov, ktorí si svoje ratolesti prevzali a išli dospávať domov. A čo ešte dodať? Hurá, kedy bude 4. ročník Lesenacht???

Fotogaléria: http://zshlboka.edupage.org/photos/?gallery=68&photo=album