• Rovesnícke vzdelávanie - Vodné spoločenstvo

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Rovesnícke vzdelávanie - Vodné spoločenstvo.

Žiaci 4.B triedy si v tzv. rovesníckom vzdelávaní pripravili aktivity na tému: "Vodné spoločenstvo", ktoré prezentovali deťom prvého stupňa. Žiaci si rozvíjali mnohé kľúčové kompetencie ako: schopnosť tímovej spolupráce, kooperovať, komunikovať, tvorivo myslieť, rozvíjať sám seba a pod. Svedomito sa pripravili, čo sa odzrkadlilo na ich kreatívnych nápadoch. Vymysleli si rozmanité aktivity ako: tajničky, kvíz, puzzle pod., cez ktoré vzdelávali žiakov svojich rovesníkov na danú tému.

• Kurz lezenia

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Kurz lezenia.

Po dlhej pauze sme opäť spustili spoluprácu s organizáciou Happy kids. Tentokrát sme vyskúšali kurz lezenia na lezeckej stene K2. Postupne všetky deti zvládli vyliezť stenu a spustiť sa na lane dolu a to veru nie je žiadna sranda. Niektoré deti si vyskúšali liezť aj na "Robota". Kurz splnil naše očakávania a určite si ho v budúcom školskom roku zopakujeme.

• AJ NAŠI ŽIACI CHCÚ VYHRAŤ ZDRAVÚ ENERGIU!

• Hlasujte za našu školu v súťaži Čerstvé hlavičky. Hlasovanie bude prebiehať od 28.4. do 1.6.2022 na stránke www.cerstvehlavicky.sk

Ako hlasovať:

- hlasovať môže ktokoľvek, po tom čo sa zaregistruje svojím emailom a telefónnym číslom na vyššie uvedenej stránke

- hlasovať je možné každý deň, pričom každý deň je možné zahlasovať raz za školu a raz za škôlku. Teda každý môže v jeden deň odovzdať max. 2 hlasy (z toho 1 škole a 1 škôlke)

- hlasovať môžete nielen cez počítač, ale aj cez smartfóny.

ĎAKUJEME! :-)

• Exkurzia do Modry - Piesku

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia do Modry - Piesku.

Naše triedy 7. B a 8. B sa zúčastnili v piatok 29. 4. 2022 exkurzie do Modry – Piesku. Okrem toho, že sme sa prešli v krásnom prostredí Malých Karpát, dozvedeli sme sa, kto boli horskí ľudia ,prezývaní Huncokári. Dozvedeli sme sa o spôsobe ich života. Huncokári (tento výraz vznikol z pôvodného nemeckého slova Holzhacker), prišli do lesov Malých Karpát ako odborníci na prácu s drevom v polovici 18. storočia z rôznych oblastí dnešného Rakúska a Nemecka. Usídlili sa tu na lesných samotách, založili rodiny, ťažili a spracovávali drevo v tunajších lesoch. Zo svojej vlasti si okrem rodnej reči (nemčiny) priniesli aj prepracovaný spôsob ťažby dreva, starostlivosť o trvalo udržateľný les a špecifický, z dnešného pohľadu tak trocha tajomný spôsob života na samote. Žiaci si mohli pozrieť výstavu nástrojov, ktoré používali huncokári pri práci v lese a v domácnosti, výstavu archeologických nálezov. Okrem iného sme sa prešli i na sprístupnený huncokársky cintorín. Poďakovanie patrí pani Girovej, pánovi Benčíkovi a pánovi Havárikovi, ktorí žiakom porozpávali mnoho zaujímavých a obohacujúcich informácií, na ktorých naši žiaci pracovali i v rámci projektu Po stopách predkov národnostnej menšiny.

• Pytagoriáda - Okresné kolo

Sára Sobotová: úspešná riešiteľka, P5