• Medzinárodný deň materinského jazyka

• Pri príležitosti Medzinárodného dňa materinského jazyka sa žiaci 2. A a 2. B zúčastnili besedy so spisovateľkou Martou Hlušíkovou, bábkového predstavenia Mačky letia do Kanady v podaní divadla TUŠ. V závere akcie čakal žiakov kvíz, tri naše žiačky vyhrali knihu Jaroslavy Blažkovej.

• Hviezdoslavov Kubín: školské kolo

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Hviezdoslavov Kubín: školské kolo.

Dňa 7. 2. 2023 sa uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Porota si vypočula zaujímavé prednesy, žiaci nám pripravili nevšedný zážitok a pôžitok z krásneho umeleckého slova. U súťažiacich sa hodnotil výber textu, zvuková stránka reči a jeho prednes. Súťažiaci, ktorí sa umiestnili na 1. - 3. mieste, boli ocenení diplomom, poukážkou do kníhkupectva Martinus a sladkosťou. Do okresného kola postupujú: Poézia: Lucia Girová Próza: Juraj Macho Výhercom srdečne gratulujeme !

• Prváčikovia z 1. A absolvovali písmenkový workshop

• Prváčikovia z 1. A spoločne absolvovali písmenkový workshop, ktorý deťom hravou formou ukázal,  ako sa dá vytvoriť písmenko z obrázku, alebo obrázok z písmenka.

Pobyt v Bibiane ukončili návštevou výstavy Katy Strofovej "TRESKY PLESKY", ktorá ich preniesla  do unikátneho fantazijného sveta prírodných javov.

• Bibiana - storočnica Kristy Bendovej

• Dňa 27.1.2023 žiaci 4. A triedy navštívili Bibianu a zúčastnili sa vzdelávacieho programu, ktorý bol venovaný storočnici Kristy Bendovej. Program bol veľmi pekný, netradičný a zaujímavý. Deti sa zapájali do rôznych aktivít, ktoré súviseli s danou témou tohto programu. Zároveň si v závere návštevy Bibiany pozreli výstavu výtvarných prác a mohli hlasovať za najkrajšie práce, ktoré boli zaslané do sútaže. Žiaci odchádzali veľmi spokojní, motivovaní a plní príjemných zážitkov. Už teraz sa tešia na ďalšie vzdelávacie programy v Bibiane.

• Karneval na Hlbokej

• Vo štvrtok 9. februára 2023 sa počas 2. a 3. vyučovacej hodiny uskutoční školský karneval. Tešíme sa na Vaše kreatívne masky! :-)

Táto akcia je určená pre I. stupeň.